Resultat Duathlon 2018
Damer Grupp A
PlaceringFörnamnEfternamnKlubbSimning (100m)Löpning (800m)Simning (100m)Totaltid
01TelmaBirgersson 00:01:4600:07:0300:02:0800:10:57
02EmmaStröby-StepanKSS00:02:4800:07:0000:03:0000:12:48
03StinaRenströmÄngelholms Simsällskap 00:03:0800:07:1200:03:0700:13:27
04KatarinaPaulssonKlippans simsällskap 00:02:3500:08:4900:02:1800:13:42
05ThildeLöfgrenKlippan simsällskap  00:03:2000:13:43
06MariLinderklippans simsällskap00:02:5900:08:2600:03:1200:14:37
07ElinJohanssonKss00:03:1800:08:1300:03:2900:15:00
08SussiJohanssonKss00:01:4500:09:5900:03:1700:15:01
09JuniRipaIS göta 00:03:4400:07:5600:03:4100:15:21
10IdaLjungKss00:02:5400:09:5100:02:5100:15:36


Herrar Grupp A
PlaceringFörnamnEfternamnKlubbSimning (100m)Löpning (800m)Simning (100m)Totaltid
01AlbinWindahlKSS00:01:4900:06:1900:01:5300:10:01
02CalleRenströmÄFF00:02:2500:06:4100:02:3100:11:37
03HugoJohanssonKss00:02:3100:07:2300:02:2600:12:20
04ErikLjung 00:03:1000:07:2000:02:5600:13:26
05OlleLjungkss00:03:5500:08:0900:04:1300:16:17
06AmandusLöwenborgKSS00:03:1100:11:0000:03:0200:17:13
07JohanLöwenborg KSS00:03:1100:11:0300:03:0000:17:14
08LinneaSödhammarKSS00:04:2600:10:5100:05:1300:20:30


Damer Grupp B
PlaceringFörnamnEfternamnKlubbSimning (300m)Löpning (2,2km)Simning (300m)Totaltid
01CaisaRenströmÄngelholms Simsällskap 00:04:4000:13:1800:04:3800:22:36
02FeliciaZanderÄSS00:04:3300:14:3800:04:3900:23:50
03AliceBengtssonKk karpen 00:04:3900:14:3900:04:4400:24:02
04EbbaJohanssonKss00:04:4400:14:5900:04:4400:24:27
05GabriellaHenrikssonKlippans simsällskap 00:04:3500:16:1800:04:3600:25:29
06JosefineJohanssonKSS00:04:5200:16:0300:05:1000:26:05
07LovisaSjöholmKlippans simsällskap00:05:3800:17:0500:05:4500:28:28
08TheaKlemedssonKSS00:05:12  00:30:21
09SusanneRobertsson 00:08:4400:18:0800:08:5700:35:49
10Ella PetersenÄSS00:09:1600:19:2600:09:2700:38:09


Herrar Grupp B
PlaceringFörnamnEfternamnKlubbSimning (300m)Löpning (2,2km)Simning (300m)Totaltid
01JoelNilssonÄngelholms simsällskap00:03:5800:12:5500:03:4700:20:40
02JaroslawWisniewski 00:08:2200:13:2300:08:3300:30:18
03LudwigBengtssonKSS00:04:4500:21:5400:05:1200:31:51


Damer Grupp C
PlaceringFörnamnEfternamnKlubbSimning (400m)Löpning (6,6km)Simning (400m)Totaltid
01jennieJohanssonKSS00:06:1800:43:1200:06:0900:55:39
02LindaRipaIS göta triathlon 00:09:0700:38:1600:09:2300:56:46
03EwaWisniewska 00:09:1300:38:2700:09:3600:57:16
04CarolineEriksson 00:10:1700:38:1800:10:5300:59:28
05DesireeNöbbelin  00:07:0100:45:4200:07:1400:59:57


Herrar Grupp C
PlaceringFörnamnEfternamnKlubbSimning (400m)Löpning (6,6km)Simning (400m)Totaltid
01MiroCepcianskyIS Göta00:05:4600:28:2000:05:5600:40:02
02PetriImmonenIs Göta00:05:5500:36:1100:06:0600:48:12
03RobertSvenssonFMROCK 00:11:1200:29:4800:10:2300:51:23
04MikaelPaulsson Klippans kampsport00:08:2400:37:1400:08:2200:54:00
05FredrikWindah KSS00:08:4100:37:3700:08:4800:55:06